درباره نوان


نوجوانان ما توانایی های زیادی دارند که در بیشتر موارد از آن آگاه نیستیم و اگر هم باشیم احتمالاً نمی دانیم چطور به بهترین نحو ممکن آنها را هدایت کنیم . امروزه کسب مهارت و فراگیری آن به ویژه در بین نوجوانان نقش بسیار مهمی ایفا می نماید و می تواند خود باوری، تلاش برای رسیدن به اهداف ، رشد و پویایی را به ارمغان آورد.

باشگاه نوآوران نوجوان ( نوان ) برای نوجوانانی است که دارای شور و هیجان برای یادگیری و آموزش ، رشد و توسعه توانمندی ها و کسب مهارت های لازم برای ساختن آینده خود هستند، نوجوانانی که خواهان دیده شدن و بودن در آینده دلخواه خود را دارند و خواهان خلق ارزش هستند.


در همین راستا نوان تلاش می نماید از طریق تهیه و تولید محتواهای آموزشی جذاب و تاثیرگذار ، پادکست صوتی ، برگزاری کارگاه ها ، رویدادهای استارتاپی هدفمند و ایجاد بستر مناسب ، نگرش و فرهنگ کارآفرینی را در میان نوجوانان سراسر کشور ترویج داده و به پرورش مدل ذهنی ، روحیات کار تیمی ، پرورش ایده ها، خلاقیت، نوآوری، و احیای نشاط و سرزندگی در نوجوانان کمک نماید.

اهداف نوان:

 1. ایجاد نگرش و توسعه فرهنگ کارآفرینی در میان نوجوانان
 2. توسعه توانمندی ها و مهارت های فردی و گروهی در نوجوانان
 3. فرهنگ سازی و اهمیت مهارت آموزی از سنین نوجوانی
 4. ایجاد زمینه برای رشد و پرورش استعدادها
 5. ترغیب نوجوانان جهت مشارکت درحل مشکلات اجتماعی و فرهنگی
 6.  ایجاد بستر مناسب جهت آشنائی با اصول کسب و کار
 7. افزایش بهره وری و خلق تجربیات ارزنده
 8. حمایت از ایده های خلاق و نوآور
 9. پذیرش مسئولیت و ایجاد تعامل و همکاری با همسالان
 10.  ایده پردازی ، نوآوری و خلق ارزش در بین نوجوانان
 11.  توسعه فرهنگ مشارکت و اهمیت کار تیمی
 12.  کمک به رشد و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان

 

ماموریت

باشگاه نوآوران نوجوان ( نوان ) بر آن می باشد تا نوجوانان عزیز با بهره مندی از خدمات مورد اشاره به افرادی تاثیرگذار و ارزش آفرین در جامعه تبدیل شوند که توانسته اند علایق و توانمندی های خود را شناخته ، و بصورت کاملا هدفمند راه رسیدن به هرکدام را برای خود تبیین نمایند و بتوانند ضمن خلق ایده های جدید ، با عملی کردن آن به سوی جامعه ای سعادتمند و متعالی گام برداشته و آنها را به مرحله اجرا در آورند .